לימודי תארים

לימודי תארים

המפתח להצלחה כיום בעולם התעסוקה הוא תואר אקדמאי.
מבחר מוסדות הלימודים מציעים מגוון רחב של לימודי תארים במגוון תחומים ונושאים,וכל סטודנט עתידי או סטודנט בהווה שמעוניין להרחיב את השכלתו יוכלו למצוא תחום ללמוד ולהתמקצע בו.

לימודי תארים נמשכים בממוצע בין 3-5  שנים לתואר ראשון, ובסביבות 2-3  בממוצע עבור לימודי תואר שני, תלוי בתחום הנלמד ובנהלי המוסד בו תלמדו.לימודי תארים בארץ מתבצעים לפי שיטה של נקודות זכות לתואר- השיטה פועלת באופן של חלוקת התואר למסלולי לימודים,  כאשר כל מסלול כולל בתוכו קורסי חובה וקורסי בחירה,וכל קורס מקנה לסטודנט כמות מסוימת של נקודות זכות, בהתאם לתחום הנלמד ולהיקף שעות הלימוד שלו.

המטרה היא לצבור סכום מסוים של נקודות במצטבר, ע"מ להיות זכאים לתואר.

השיטה תקפה גם לגבי לימודי תואר ראשון, וגם לגבי לימודי תואר שני.

חלק ממוסדות הלימודים מחלקים את שיטת הנקודות בצורה מעט שונה, כאשר הם מציעים שתי רשימות של קורסים למסלול לימודים מסוים, ורשימה שניה של קורסים במקצועות כליים- כל רשימה מציעה מגבלה מסוימת של קורסים לבחירה,וכל זאת על מנת לאפשר ללמוד לתואר רחב אופקים ככל האפשר.

השיטה של צבירת הנקודות לתואר מאפרת גמישות מבחינת פרק הזמן העומד בפני הסטודנטים להשלמת התואר, וגם מקלה על הסטודנטים בבחירת הקורסים ועל החלוקה שלהם בין הסמסטרים במהלך לימודי התואר.

השיטה הנ"ל יכולה גם להקל מאוד מבחינת חלוקת הזמן גם בחיים הפרטיים, שכן היא יכולה להקל בשילוב עם עבודה ומגוון סידורים נוספים- לסטודנטים קיימת אופציה של בחירה בסמסטר עם פחות קורסים , או חלוקה של הקורסים על פני כמה סמסטרים ע"מ שיהיה להם יותר נוח לשלב את הלימודים עם העבודה שלהם.