לימודי תעודה

לימודי תעודה

בין אם כדי לקבל מידע נוסף בתחום מסוים ובעיקר גם כדי להעשיר את הידע ובין אם כדי לרכוש כלים מעשיים, שיוכלו לעזור בעיסוק החדש שבו בוחרים, לימודי תעודה הם הזדמנות עבור רבים לקחת חלק במסלול לימודי שאיננו מצריך ניסיון, רקע או תעודת בגרות מלאה ובחינה פסיכומטרית. קורסים ולימודי תעודה הם לימודי העשרה או הכשרה ואינם לימודי תואר ראשון. קורסים ולימודי תעודה מוצעים במגוון רחב מאד של מסלולים על ידי מכללות וגם אוניברסיטאות שונות בארץ.

מהם לימודי תעודה

מי שבוחר באפשרות של לימודי תעודה יכול לבחור באחד מתוך שפע של מסלולים שונים. לימודי תעודה ומקצוע, שמוצעים לצעירים, למבוגרים, למורים ורבים אחרים, עוסקים בנושאים ובתחומים שונים. הם מכשירים את המשתתפים בהם לתחום שבו הם עוסקים ומספקים להם מבחר רחב מאד של כלים שימושיים שבהם יוכלו להיעזר במסגרת תפקידם, בתום לימודיהם. לימודי תעודה מוצעים גם כחלק מגמול השתלמות ויכולים לעזור למורים לרכוש ידע חשוב בתחומים הרלוונטיים לתחום הלימודי שאותו הם מלמדים בבית הספר או לאפשר להם לקחת פסק זמן וליהנות ממסלול מרתק, מעניין וגם כזה שתורם להם לא מעט. קורסים ולימודי תעודה יכולים להתאים למי שסיים מסלול אקדמי ויש ברשותו תואר ראשון או שני או לאלה שאינם בעלי רקע אקדמאי. הם יכולים להתאים לצעירים אחרי צבא וגם למבוגרים או לפנסיונרים. הם מוצעים בכל רחבי הארץ ובדרך כלל נמשכים כמה חודשים עד שנה. ישנם מקרים (לא רבים) בהם הם קורסים ולימודי תעודה מצריכים ידע מוקדם והכרות עם התחום באופן בסיסי, ובמיוחד כשמדובר בתחום טכני, מעשי יותר. בדרך כלל כל אחד יכול להתקבל לכל תחום לימודי תעודה ומקצוע, וזאת בניגוד ללימודים אקדמאיים, המצריכים ציונים בגובה מסוים בבחינות הבגרות, ציון בבחינה הפסיכומטרית ולעיתים גם מבחני קבלה.

מהן האפשרויות המוצעות במסגרת קורסים ולימודי תעודה

לימודי תעודה ומקצוע יכולים להיות לימודים הקשורים לרפואה המשלימה, לימודי תעודה ומקצוע של עיצוב ואמנות, הם יכולים להיות לימודים המתמקדים במחשבים ותוכנות שונים וגם לימודי שפות למיניהן. לימודים אלה יכולים להיות בתחום התיירות, וגם לימודי תעודה ומקצוע הקשורים לתחום המנהל והתעשייה. הם מאפשרים לכל אחד ואחת שבוחרים בהם לרכוש ידע רב, ובעיקר ידע רלוונטי מאד לתחום, ידע שיאפשר להם בתום הלימודים להשתלב במקצוע מסוים ובתחום המעניין אותם. זו יכולה להיות הזדמנות נפלאה להסבה מקצועית ולא רק הזדמנות לרכוש ידע חדש, בין אם מדובר בידע תיאורטי או מעשי, פרקטי יותר. לימודים אלה הם לימודים קצרים באופן יחסי ולכן יכולים להתאים להורים וגם לכל מי שרוצה לשלב לימודים עם עבודה.