תואר ראשון

תואר ראשון

כמעט כל מי שמסיים צבא ממשיך לטיול גדול של כמה חודשים ואחר כך חוזר לארץ ובוחר באפשרות של לימודי תואר ראשון.
לימודי תואר ראשון המוצעים על ידי אוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ, הם הזדמנות לרכוש תואר, להתמחות בתחום מסוים וגם לקבל כלים חשובים. למי מתאימים לימודים לתואר ראשון ומדוע הם כל כך חשובים? התשובה, לפניכם:

למי מתאימים לימודי תואר ראשון

לימודי תואר ראשון מתאימים לכל מי שרוצה לרכוש מקצוע, לכל מי שרוצה לקבל כלים שיעזרו לו בהמשך וגם תעודה מוכרת. לימודים אלה מתאימים לצעירים אחרי צבא וגם למבוגרים יותר שרוצים לקחת חלק במסגרת אקדמית מובילה ולהיחשף לתחום לימודים לתואר ראשון שמעניין אותם, כגון תואר ראשון במנהל עסקים. זה יכול להיות תחום תיאורטי או תחום מעשי וגם כזה המשלב בין השניים. לימודים לתואר ראשון מתאימים גם למי שרוצה להמשיך אחר כך ללימודים לתואר שני וגם ללימודי דוקטורנט.

מדוע כדאי לבחור באפשרות של לימודי תואר ראשון

לא בכדי הם חשובים מאד ולא בכדי חלומה של כל אם יהודייה שבנה או בתה יבחרו במסלול לימודים לתואר ראשון וירכשו השכלה אקדמית. לימודים לתואר ראשון מציעים לא מעט יתרונות לבוחרים בהם: ראשית הם דרך מצוינת עבור הסטודנטים הבוחרים בהם להיחשף לתחום לימודי חדש, שמעולם לא נחשפו לו במסגרת לימודית שכזו. הם יכולים לקבל כלים חשובים, לרכוש ידע רב וגם להכיר סטודנטים אחרים. שנית, בעלי תואר ראשון, ובתום תקופת הלימודים, יכולים לעבוד בעבודות שונות שאחד מתנאי הקבלה אליהן הם תואר כזה. מכיוון שגם כך התחרות על כל משרה היא רבה מאד, כדאי לבלוט ולהראות למציעים את המשרה שאכן מדובר במועמד מוכשר ומתאים. מועמד בעל תואר ראשון יבלוט הרבה יותר ממועמד ללא תואר, כמו למשל תואר ראשון במנהל עסקים המבוקש, שפותח הרבה דלתות בעולם התעסוקה. כמובן שחשוב שזה יהיה תואר רלוונטי, תואר שמתאים לתחום העיסוק המבוקש.

היכן ניתן לרכוש את התואר

את התואר ניתן לרכוש בכל האוניברסיטאות בארץ ובמרבית המכללות. זה יכול להיות תואר ראשון דו חוגי או חד חוגי. זה יכול להיות תואר בתחום עיוני או בתחום מעשי כגון תואר ראשון במנהל עסקים. הוא יכול להיות תואר המשלב, במסגרתו, גם לא מעט לימודים מעשיים ויציאה אל השטח. כך או כך, האפשרויות העומדות בפני כל מי שרוצה לרכוש אותו הן רבות ומגוונות, ובמיוחד היום, בתקופה שבה ידוע לכולנו עד כמה הוא חשוב וכמה הוא יכול לפתוח לא מעט דלתות בעתיד. בכל מקרה, לפני שבוחרים את המוסד הלימודי עצמו, כדאי להגיע לפגישת ייעוץ מקדימה ולבדוק מול היועץ הלימודי אילו מסלולי לימודי לקראת תואר יכולים להיות רלוונטיים- תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים, מדעי המחשב וכד'.