אבחון דידקטי בכל גיל

אבחון דידקטי בכל גיל

כשמדברים על לקויות למידה או על אבחונים ללקויות למידה בדרך כלל מדברים על תקופות מוקדמות של כיתה א' ב' או אולי קצת לפני הבגרויות על מנת לקבל את ההקלות המתאימות, אך למעשה אבחונים וביניהם האבחון הדידקטי – ניתן לבצע בכל גיל ולכל מטרה.

אבחון דידקטי נועד כדי לאמת או לשלול את קיומה של לקות למידה, אך למרות שברוב המקרים סימנים ללקויות למידה מתגלים בגיל מוקדם, לפעמים אנשים לא פונים לאבחון מסיבות שונות. סיבות אלו יכולות להיות חוסר תשומת לב ללקות הלמידה מכיוון שהיא זניחה או מכיוון שאין מודעות ללקות הלמידה, מכיוון שבגלל חוסר מקצועיות החשיבו את לקות הלמידה בעצלנות או חוסר רצון של הילד להשקיע או פשוט מהסיבה שלקות הלמידה הייתה 'רדומה' ואירוע טראומתי עורר אותה.

אבחון דידקטי לסטודנטים

ניתן לגשת לאבחון דידקטי בכל שלב בחיים, בין אם אתה אחרי צבא ואתה מרגיש בשל לצאת לשוק העבודה ובין אם אתה מתכנן לצאת ללימודים אקדמאים. סטודנטים רבים מגלים בתקופת האוניברסיטה שהם מתקשים להתרכז בלימודים או מתקשים לנהל את הזמן שלהם. כשיש מודעות ללקויות הלמידה ניתן להבחין בסימנים מסוימים שעלולים להצביע על לקות למידה. ביצוע אבחון דידקטי יכול לעזור לסטודנטים רבים, לא רק בהבנה של הקשיים שלהם והתמודדות טובה איתם, אלא גם בהקלות והתאמות שלהם הם זכאים בהתאם למוסד ובהתאם להוראות משרד החינוך.

לא רק בלימודים

גם אם סיימתם את הלימודים, האבחון הדידקטי יכול לתרום לכם רבות בחיים עצמם. לקויות למידה רבות לא משפיעות רק על היכולת שלנו ללמוד מידע חדש אלא גם על היכולת שלנו להתמודד עם דברים רבים בחיים. בעיות של ריכוז, זיכרון, קשב וכמובן קשיי קריאה כתיבה יכולים להיות משמעותיים מאוד בחיינו וכל אחד, בכל גיל, ירצה למצוא להם פתרונות. לאחר אבחון דידקטי יוכל למצוא לכם המאבחן את הדרך הנכונה לעזור לכם. הוא ייתן את המלצותיו ויראה על דרכי טיפול יעילות כדי שאתם תפיקו את המיטב מהחיים שלכם ותגיעו להישגים גבוהים בתחומי הלימודים ובכלל.