לימודי הייטק – כל מה שרציתם לדעת

לימודי הייטק – כל מה שרציתם לדעת

לפני כשנתיים הושק פרויקט חדשני אשר מטרתו הייתה לשים את באר שבע על המפה מבחינת תעשיית ההייטק. הפרויקט פארק גב- ים בנגב נבנה בחסות עיריית באר שבע, אוניברסיטת באר שבע וגופים נוספים נועד להפוך את באר שבע למרכז הייטק מוכר. באותה שנה הכריז ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, כי באר שבע עתידה להפוך למרכז הייטק מוביל, מה שעורר סערה לא קטנה בקרב רבים שתהו כיצד ראש הממשלה משחרר הצהרה כזו. למרות אותה הצהרה של ראש הממשלה, הוכח כי סטודנטים רבים מגלים עניין בכל הנוגע לתחום. לימודי הייטק בבאר שבע והסביבה לא נחשבו למילה גסה אלא בדיוק להפך. בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט סטודנטים אשר בוחרים לעזוב את המרכז ולהגיע לדרום על מנת ליהנות מהפריחה בענף ההייטק.

 

מחקר המצעיד קדימה את תחום ההייטק בבאר שבע

בחודש ינואר השנה התפרסם מחקר של בית הספר לעסקים של אוניברסיטת ברנדייס אשר בו דורגה באר שבע כאחת מערי ההייטק המוערכות בעולם. במסגרת התקדמות הפרוייקט, דווח כי חברת פייפ אל נערכת לרכישת סטארט אפ ישראלי בשם סייאקטיב הפועל במסגרת הפארק. אותו שינוי אשר הצעיד את באר שבע למקום טוב מבחינת ענף ההייטק עודד סטודנטים רבים להגיע לבירת הנגב ולבחור ללמוד את תחום ההייטק. אם בעבר לימודי הייטק בבאר שבע  לא נחשבו כגולת הכותרת, הרי כיום ניתן לומר בהחלט כי החזון של ראש הממשלה שינה את פני התמונה.

 

 

לימודי הייטק – יתרונות חיפוש באינטרנט

סטודנטים אשר סיימו לימודי הייטק בבאר שבע אינם יכולים להרשות לעצמם לנוח על זרי הדפנה אלא צריכים להיות מעודכנים בכל הקשור לחיפוש עבודה. היות ובירת הנגב ממשיכה להתפתח, אותם סטודנטים צריכים לזהות את הפוטנציאל ולחפש מקומות עבודה בנגב.

סטודנטים המעוניינים ללמוד את תחום הייטק ומחפשים פרטים בנוגע לעבודה  לאחר סיום לימודי הייטק בבאר שבע יכולים לעשות זאת באמצעות כניסה לפורטל באינטרנט המאפשר להם להיפגש עם מחפשי עבודה אחרים. אותו פורטל המיועד למחפשי עבודה.

  • אחריות: כאשר סטודנטים מחפשים עבודה ומצד שני המעסיקים מעוניינים להעסיק סטודנטים שזה עתה סיימו את לימודיהם, מדובר על שיתוף פעולה הדדי.
  • חיפוש מהיר: אותו פורטל מאפשר לסטודנטים לבצע חיפוש עבודה בצורה מהירה וכך הליך הגיוס יתבצע מוקדם. חיפוש עבודה בדרום עשוי לקחת זמן מה ולכן אותו פורטל פועל לצמצום זמן החיפוש. לשאלה כיצד החיפוש יתבצע בצורה מהירה התשובה היא כי באותו פורטל ניתן לראות את הפרופיל של המשרה וכך לשלוח למשרה מתאימה.
  • נוחות: אחד הדברים החשובים בעת חיפוש עבודה זה עניין הנוחות. כאשר נכנסים לחפש עבודה בפורטל מעוניינים להיכנס לפורטל ובו ניתן לראות את המשרות בצורה הנוחה ביותר ולעבור ממשרה למשרה בצורה הנוחה ביותר.