לימוד אנגלית

לימוד אנגלית

היציאה מהצבא אל עולם התעסוקה שבחוץ, לעיתים עלול להיראות מבלבל, כאשר השאלה ללימודים גבוהים מעסיקה כמעט כל אחד מהצעירים המשתחררים מצה"ל. לימוד אנגלית יכול להוות קרש קפיצה מצוין עבור מרבית המקצועות הנלמדים במוסדות החינוך בארץ, ולפעמים ידיעת השפה ברמה סבירה מהווה תנאי סף לקבלה, עוד לפני שהלימודים עצמם מתחילים.

איך בוחרים מקצוע לחיים וכיצד יודעים מה כדאי ללמוד?

אנשים ששואלים את עצמם מה כדאי ללמוד  את חייהם המקצועיים, לרוב מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: אלו שיודעים בדיוק מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, ואלו שאין להם קצהו של רעיון לגבי הנושא. למי שעסק במקצוע מסוים ולמד אותו כבר בתיכון או בצבא, החיים קצת יותר קלים והניסיון המקצועי, גם אם מדובר בניסיון קטן למדי, נותן איזה שהוא מושג לגבי האם כן או לא להמשיך לעסוק בכך גם בחיים הבוגרים.

אי ידיעת שפות יכולה ללא ספק להוות חסם הן לקבלה למוסד הלימוד שבו אתם מעוניינים ללמוד, והן בעיסוק במקצוע עצמו לאחר מכן. ולכן רגע לפני שאתם מתחילים לחשוב על בחירת המקצוע שיתאים לכם, שמבטא את מי שאתם ושבעזרתו הייתם רוצים להתפרנס- חשוב שתבדקו האם האנגלית שלכם מספיק טובה, ולשקול ללמוד באופן מסודר את השפה ובכך לפתוח לעצמכם עוד דלת.

מדוע לימודי אנגלית חשובים לכניסה לאוניברסיטה?

מרבית מוסדות הלימוד ובמיוחד אוניברסיטאות, מעמידות את ידיעת האנגלית כתנאי סף לקבלה. לימודי אנגלית במסגרת האוניברסיטה עלולים להכביד על הסטודנט הצעיר, אשר מתמודד ממילא עם מערכת שעות עמוסה למדי. מומלץ עם כן לעסוק בלימוד האנגלית עוד לפני ששנת הלימודים מתחילה, בכדי לעבור את בחינת הסף ולקבל פטור מהנושא במהלך השנה.

כיצד ידיעת אנגלית מסייעת בהמשך הדרך המקצועית?

בין אם בחרתם לעבוד בבנק, או במכירות, או אפילו כנהגים של חברת הסעות- אנגלית יכולה לשמש אתכם בחיי היום-יום עם לקוחות, ובכלל עם הרבה מאוד מבני האדם שתהיו עמם בקשר. מכיוון שמדובר בשפה שרוב האנשים בארץ דוברים אותה ברמה כזו או אחרת, היכולת שלכם לתקשר בקלות עם מי שלא יודע עברית אבל כן מדבר קצת אנגלית, תסייע לכם הן ברמה האנושית ולפעמים גם בעסקים.

כשמדובר במקצועות שבהם עוסקים בקשר רציף עם עובדים מחוץ לישראל, זה רלוונטי במיוחד, והאנגלית הטובה שתרכשו תהפוך את יכולת התקשורת שלכם למעולה, ומכאן שגם מבחינה מקצועית אתם עשויים לעשות רושם הרבה יותר טוב.

מה כדאי ללמוד בגיל מבוגר?

גם אם כבר עברתם את גיל 40 ומזמן כבר שכחתם את לימודי האוניברסיטה, לימודים של השפה האנגלית ושל שפות נוספות מלבד עברית, יכולים להוסיף נדבך לחיים שלכם. הבנה של מסמכים באנגלית, שיחה עם אנשים זרים, ביקור שלכם בחו"ל- הם רק חלק קטן מתוך הרבה מאוד סיטואציות שבהן ייתכן ותזדקקו לאנגלית, לכן לימוד השפה הוא משתלם במיוחד גם בגיל מבוגר.