סיבים תזונתיים – כל מה שחשוב וכדאי לדעת עליהם

סיבים תזונתיים – כל מה שחשוב וכדאי לדעת עליהם

רבים יודעים  על התועלת הבריאותית שיש בצריכת סיבים תזונתיים, וודאי גם אתם שמעתם עליהם לא מעט, ובמיוחד אם אתם מתעניינים בבריאות ובתזונה נכונה. הסיבים התזונתיים, המופיעים במזונות השונים, נחשבים לרכיבים תזונתיים חשובים שדיאטניות רבות ממליצות לשלבם בתפריט היומי. מה הם סיבים תזונתיים? מדוע מומלץ לצרוך אותם ומהם יתרונותיהם? על כך, במאמר שלפניכם.

מה הם סיבים תזונתיים

הסיבים התזונתיים הם רכיבים הנמצאים בתוך חלקי הצמח עצמו, ובניגוד לרכיבים אחרים, אינם נספגים ומתעכלים במערכת העיכול. הסיבים התזונתיים, שאותם ניתן למצוא גם בקפה מסוג "קפה באלאנס", נחלקים לשני סוגים. הסוג הראשון הם הסיבים הלא מסיסים, שאותם אפשר למצוא במזונות כמו ירקות, דגנים וגם חיטה, והסוג השני הם הסיבים התזונתיים המסיסים, אותם אפשר למצוא בשיבולת שועל, קטניות, פירות וגם זרעי פשתן, והם ידועים כתורמים לתחושת השובע

מדוע מומלץ לצרוך מהם

לסיבים התזונתיים ישנם יתרונות רבים. ראשית, סיבים תזונתיים עשירים במינרלים ובוויטמינים, הנחשבים לחשובים מאד לבריאותנו. הם מביאים לייצור מוגבר של מיצי העיכול מהלבלב וגם בעלי השפעה אנטי ויראלית. בנוסף, הם עוזרים בייצור בקטריות או פטריות חשובות. כמו כן, סיבים תזונתיים תורמים לתחושת שובע, יתרון משמעותי לכל אלה המעוניינים לדלג על  "נשנוש" בין הארוחות. שתיית קפה באלאנס של עלית למשל, המכיל סיבים תזונתיים וחלבונים, ולאחר הארוחה, תורמת לתחושת שובע ולכן מונעת נשנושים מיותרים בין הארוחות. הסיבים התזונתיים מסוג הסיבים המסיסים מגבירים את הפרשתו של הורמון השובע, הורמון המסייע לא מעט בשמירה על משקלנו.

ניתן לראות שלסיבים התזונתיים יתרונות בריאותיים רבים. תרומתם לתחושת שובע (כמו לאחר שתיית קפה באלאנס, המכיל גם הוא את הסיבים התזונתיים, כאמור) הינה אך סיבה נוספת מני רבות לצרוך סיבים תזונתיים.