רן ארז – יושב ראש ארגון המורים

רן ארז – יושב ראש ארגון המורים

רן ארז הינו ממנהיגי העובדים המוכרים והפעילים ביותר בישראל של השנים האחרונות, זאת תחת פעילותו הציבורית הענפה בתור יו"ר הנהלת ארגון המורים. ארגון המורים קיים משנת 1958 והוא האיגוד המקצועי היציג של המורים בבתי הספר העל יסודיים ושל מורים בסמינרים ובמכללות, ארז מכהן כיו"ר הארגון מאז שנת 1997. רן ארז היה ועודנו חלק מרכזי ממגוון תהליכים משמעותיים למערכת החינוך בישראל ולשמירה על זכויות ציבור המורים אותם הוא מייצג. הוא נראה הרבה בתקשורת ונחשב מנהיג עובדים חזק הפועל בצורה לא מתפשרת ומקצועית עבור הציבור אותו הוא מייצג ושעבורו הוא פועל.

למרות כהונתו בתור יו"ר ארגון המורים, ארז מעולם לא הפסיק להיות מורה פעיל, כאשר גם כיום הוא ממשיך לעבוד במידה מסוימת בתור מורה בבית ספר תיכון באשדוד. ארז מתגורר באשדוד, הוא אב ל-2 ילדים ונשוי.

הדרך להובלת המורים העל יסודיים

רן ארז נולד ברומניה בשנת 1945, הוא ומשפחתו עלו ארצה כאשר היה נער. ברומניה וגם בישראל השתתף ארז בפעילויות ספורטיביות שונות, בעיקר הצטיין בחתירה – כאשר הוא היה אלוף רומניה לנוער, היה חבר בנבחרת ישראל והשתתף בתחרויות בכל העולם ובמשחקי המכביה. לאחר שגדל בבית מסורתי, הפך ארז במרוצת השנים לדתי חובש כיפה. בסיום מסלול לימודיו והכשרתו כמורה ומחנך, החל ארז לעבוד בתור מורה לחינוך גופני בבי"ס תיכון באשדוד, הוא שימש בתפקיד זה שנים רבות ומביא עימו לתפקידו הנוכחי ניסיון חינוכי ומקצועי עשיר.

ראשית עשייתו הציבורית הייתה בתור יו"ר ועד המורים בבית הספר בו לימד באשדוד. בהמשך ביצע כמה תפקידים ייצוגיים וביצועיים בארגון המורים העל יסודיים, כאשר בשנת 1997 הוא נבחר לתפקיד יו"ר ארגון המורים.

עשייה ציבורית

רן ארז היווה חלק בלתי נפרד ואף מרכזי בשורה של מהלכים משמעותיים במערכת החינוך בישראל, כולל בתור מוביל ארגון המורים בשמירה על זכויותיהם ותנאי העסקתם של המורים לצד שיפור בתנאים וזכויות אלו וכולל בתור מובילי רפורמות מבניות חשובות במערכת החינוך. הוא נתפס כמנהיג עובדים חזק ונאמן לציבור המורים, כולל מאבקים חשובים והשבתות של מערכת החינוך לטובת השגת מטרות הארגון. בנוסף לכהונתו המשמעותית והפעילה מאוד כיו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז מקדם ותומך ביוזמות שונות בתחומי החינוך ושיפור החינוך בישראל בכללותו.