הפנים אל עבר הלימודים האלטרנטיביים

הפנים אל עבר הלימודים האלטרנטיביים

כולנו גדלים עם הידיעה כי רכישת השכלה הינה דבר חיוני וחשוב כאין דוגמתו. לכולנו ברור כשמש המסלול בו הולכים מרבית הבוגרים: מתגייסים לצבא, יוצאים אל הטיול הגדול ובעת שחוזרים לארץ נרשמים ללימודים. בעוד המגמה השלטת היא הרשמה ללימודים באחת מן האוניברסיטאות או המכללות, ישנם בוגרים אשר בוחרים נתיב שונה לגמרי. ישנו תחום לימודים גדול וענף אשר תופס תאוצה יותר ויותר משנה לשנה והרי שמדובר בתחום הלימודים האלטרנטיביים, ביניהם בין היתר גם לימודי המיסטיקה. מדובר על תחום שעניין מאז ומתמיד נתח גדול של אנשים וכעת, בעת שמדובר בתחום אשר מכניס אל תוכו את המיסטיקנים העתידיים, הרי שמדובר בתחום לימוד אשר מושך אליו רבים.

בחירת תחום שאוהבים – הצלחה בלימודים

האוניברסיטאות והמכללות מציעות תכנית לימודים מסוימת אשר מקנה למסיימה את התואר הראשון הנכסף, אך האמת היא שלא כולם מוצאים תחום עניין אשר מושך אותם ללמוד ארבע שנים, וכך בוגרים רבים מוצאים עצמם עם סימן שאלה מרחף מעל ראשם בנוגע למה שעליהם ללמוד ובאיזה נתיב לבחור. כיום ישנה אפשרות ללמוד לימודי תעודה אשר מעניקים דיפלומה, אשר משמעותה היא התמקצעות בתחום ספציפי אשר בו ניתנת האפשרות למסיים את הלימודים לעסוק בתחום זה. אחד הענפים הפורים הוא תחום המיסטיקה אשר יותר ויותר בוגרים בוחרים ללמוד אותו ומוצאים תעסוקה אשר ממלאת אותם מאד.

 

כיום ניתן להירשם במספר מקומות בארץ ללימודים בתחום הטיפולים האלטרנטיביים, תחום נרחב ומגוון עד מאד. המעוניינים לעסוק בטיפול אלטרנטיבי יכולים לבחור משלל מגמות ותחומים, החל בלימודי הילינג, דרך נטורופתיה וכלה בלימודי מיסטיקה או לימודי תקשור. בקורס תקשור למשל, מקנים לסטודנטים את הכלים לתקשר עם מדריכים רוחניים ולהתחבר לעולם שמעבר. עבור רבים, קורס תקשור נשמע כלימודים אשר רק אנשים רוחניים בעלי כוחות על טבעיים יכולים לעסוק בו וללמוד אותו, אך האמת היא שהתקשור הוא תחום לימוד לכל דבר, אשר כל אחד יכול ללמוד, להתמקצע בו ולבסוף גם לעסוק בו. מדובר בתחום לימודים אשר בסיומו לא מדובר בעתיד של עבודה משרדית אפורה, אלא במתן מענה קונקרטי לאנשים אשר זקוקים לתקשור הזה, ועבורם הוא הצלה ממשית, התוויית נתיב והדרכה קריטית לבחירות שהם עושים בחייהם.

 

אופק תעסוק פורה

בעוד שענפי תעסוקה רבים נמצאים בהצפה ובוגרי הלימודים מוצאים עצמם תקופה ארוכה מחפשים את משרת החלומות שלהם, הרי שכשמדובר בלימודים האלטרנטיביים, אפשרויות התעסוקה רבות, בייחוד לאור מגמת החזרה לאמצעי הטיפול הטבעיים, והעדפתם על פני הרפואה הקונבנציונלית. ראשית, ניתן לעבוד כעצמאיים וכך לשלב את תחום הלימודים כהכנסה נוספת, או כהכנסה העיקרית בעת שתעבדו במשרה במלאה בתחום זה. מעבר לכך, ישנם גופים אשר מאגדים בתוכם מטפלים אלטרנטיביים רבים אשר עובדים תחת קורת גג אחת וכך מספקים עבודה לכולם.