חשיבות בגרות במתמטיקה

חשיבות בגרות במתמטיקה

הלימודים בבית הספר חשובים לכל מי שרוצה להתקדם בחיים. בגרות בכל המקצועות היא בעלת חשיבות, אולם ללא ספק יש מקצועות שבהם יש לבגרות חשיבות יוצאת מגדר הרגיל. למקצוע המתמטיקה יש חשיבות שכזאת.

לכן, מי שלא הצליח מסיבה כזאת או אחרת לקבל ציון משביע רצון בבגרות או מי שחסרה לו הבגרות במתמטיקה – יש צעד חיוני לפני שממשיכים הלאה בחיים. אנו מדברים על השלמת בגרויות במתימטיקה, כמובן, ואי אפשר להמעיט בחשיבות העניין.

מפתח להשכלה גבוהה

ידע במתמטיקה נדרש בצורה כזאת או אחרת כמעט בכל תואר ראשון שהוא. למעשה, גם בלא מעט קורסים מקצועיים איכותיים יש צורך בידע רלוונטי במתמטיקה. רוצים ללמוד תכנות? מעניין אתכם להתקדם במדעי המחשב? אחד מהמדעים המדויקים קרוב ללבכם? פיזיקה או כימיה? ביולוגיה או אולי תואר בכלכלה, בחשבונאות, במנהל עסקים? בלי השלמת בגרויות במתימטיקה הדרך לשם תהיה חסומה בפניכם.

ידע במתמטיקה חיוני לכל מי שרוצה ללמוד הנדסה או הנדסאות. ידע במתמטיקה נדרש לכל מי שלומד מקצועות במדעי החברה וצריך לעבור תוך כדי כך גם קורסים בסטטיסטיקה, בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי (חדו"א) או בשיטות מחקר. לכל מי שרוצה ללמוד, לכל מי שרוצה להתקדם בהייטק, לכל מי שרוצה להשתלב בתפקידים בכירים בניהול ורוצה להבין את המשמעות של קבלת החלטות בצורה מושכלת – מתמטיקה היא הבסיס. השלמת בגרות במקצוע חשוב זה עונה הן על צורך אקדמאי והן על צורך מעשי.

זה לא מאוחר

ממוצע בגרות גבוה תמיד יוכל לעזור. אך אם הציון במתמטיקה חסר או נמוך – הממוצע לא יהיה מספיק. מקצועות יסוד כמו מתמטיקה ואנגלית נחוצים באקדמיה, בתעשייה, במחקר, במחשבים ובמדעים. לא התחשק לכם להשקיע בתקופת התיכון? היו לכם עניינים חשובים יותר בחיים או שבשל קשיים שונים לא יכולתם להתפנות וללמוד למבחנים? אולי לא אובחנתם כבעלי לקויות למידה או קשב? אז דאגה. זה בהחלט לא מאוחר מדי. השלמת בגרויות במתימטיקה יכולה להתבצע בצורה מקצועית ויחסית מהירה, עם מורים מצוינים ובעזרת טכניקות למידה חדישות. רוצים להתקדם בחיים? רוצים לראות איך מתגברים על החשש ממספרים ומנוסחאות? עם מורים מצוינים ועם קצת רצון – גם אתם תוכלו להצליח.