איפה הכי כדאי ללמוד מתמטיקה - כל הטיפים לפניכם

הדרך לתעודת בגרות ולתואר ראשון עוברת דרך לימוד מתמטיקה. כיום, רבים אשר בוחרים במסלול לימודים חיצוני, משלימים בגרויות, לומדים במכינות לתארים או נדרשים לתגבור למסלול הלימודים הרגיל, נדרשים להשלמת הידע במתמטיקה. היכן הכי כדאי ללמוד מתמטיקה – כל הטיפים לפניכם.

לימוד מתמטיקה – המסלולים המרכזיים

קיימים מספר מסלולים ללימודי מתמטיקה, שנבדלים בהיקף החומר, בזמינות וכמובן במחיר הסופי.
ישנם מסלולים מובנים בדומה ללימודים בכתה, ואשר מצריכים זמינות גבוהה, וישנם מסלולים גמישים כמו לימודים באינטרנט וכן לימודים באופן פרטי.

המסלול הראשון: מורה פרטי

הדרך הקלאסית וידועה ללמוד מתמטיקה היא על רכישת שעות לימוד פרטניות אצל מורה פרטי.
היתרון: לימודים בקצב שלכם, בזמן ובמקום הנח לכם. לימודים ברמה גבוהה (בדרך כלל ניתנים על ידי מורים במשרד החינוך, ששיעורים פרטיים מהווים עבורה אפיק הכנסה נוסף, וכן על ידי סטודנטים מצטיינים בתחום.
החיסרון: קשה מאוד לחזות את נקודת ההתחלה ונקודת הסוף במסלול זה. ישנה תלות גבוהה בזמינות המורה, ובתקופות מבחנים, בהם נדרש תגבור, ייתכן ולא יהיה זמין עבורכם.  טוב, ככל שיהיה המורה, קשה מאוד לאמוד על מידת ההתאמה בינכם, ואם אכן שיטת הלימוד שלו, תסייע להגיע לתוצאות טובות.
המחיר: נע בין 50 ₪ לשעה (לסטודנטים צעירים ועד 200 ₪ לשעה למורים מנוסים)

המסלול השני: מסלול האונליין

הדרך הגמישה עבור לימוד מתמטיקה היא במסלול האונליין. מסלול האונליין כולל קורס פרטי, המכיל את כל החומר הלימודי הנדרש לבחינות הגרות ולבחינות מתקדמות, ומאפשר לנרשמים ללמוד את החומר בזמן, בקצב ובמקום הנח להם, גם אם הם נמצאים בארץ זרה.
היתרון: קל מאוד לאמוד על הרמה המקצועית של מסלולים אלו, וחלקם מוצע פרק זמן, המאפשר התנסות והתרשמות.
החומר קליט וקריא ונכתב עבור המכנה המשותף הרחב ביותר. במסלולים אלו, החומר מחולק על פי יחידות לימוד, כך שאין צורך לרכוש ערכות שלמות של יחידות לימוד, אלא רק את מה שנחוץ לצורך.
העלות ניתנת לכימות ולחיזוי.
מסלולים אלו חשופים לציבור, ובדרך כלל מגובים בהמלצות אמינות, שמעידות על טיבם.
החיסרון: מסלול האונליין דורש משמעת עצמית, לא בכל מסלול יינתן סיוע של נציג וירטואלי או "זמן כיתה" בו ישנו מדריך/ מורה מוסמך, שיענה על השאלות, חסרה דינמיקה קבוצתית ובין אישית.

המסלול השלישי: המסלול הקבוצתי

לימוד מתמטיקה ניתן לבצע גם במסגרת קבוצה בבתי ספר ייעודיים, שעוסקים, בין היתר, בהכנה למבחני הפסיכומטרי, הפסיכוטכני והמיצ"ב.
לימודים אלו נעשים בקבוצות קטנות ועם מדריכים, אשר נבחרו בפקידה. העלות של לימודים אלו ידועה, וניתן לאמוד עליה מראש.

היתרונות: לימודים בקבוצה, דרבון קבוצתי, מוטיבציה, לימודים ברמה גבוהה.
החסרונות: עם כל המשתמע על לימודים בקבוצה, מפגש אם תלמידים אחרים ברמות ידע שונות, וכן גמישות נמוכה יותר, בשעות הלימוד, המיקום וקצב הלימוד, שנקבע עלפי תכנית מובנית מראש.

לסיכום, קיימים שלושה מסלולים מרכזיים עבור לימוד מתמטיקה. מסלול לימוד פרטי, שמותאם לקצב הלמידה, אך יקר יחסית, מסלול לימוד גמיש, שדורש משמעת עצמית גבוהה, ומסלול למידה  קבוצתי, אשר מבטיח רמת למידה גבוהה, אך גמישות נמוכה.
הבחירה הנכונה- היא הבחירה, שתפגוש את הצרכים, הרצונות והתקציב.

לימודי הנדסה כימית – לימודים מודרניים וחדשניים

הנדסה כימית היא תת ענף בהנדסה אשר עושה שימוש בעקרונות שונים לצורך ייצור, שימוש והמרה של חומרים שונים, כימיקלים ואנרגיה.

בעזרת עקרונות של כימיה, פיזיקה, מתמטיקה וכלכלה ועל ידי פעילות שמבצעת במעבדות ייחודיות מנסים מהנדסי הכימיה לפתח מוצרים חדשניים ולמצוא פתרונות שונים נדרשים לצורך ייצור, שינוע והפקה בקנה מידה גדול. מהנדסי כימיה פועלים במגוון תחומים החל משלב הרעיון ועד להקמת מערכי ייצור בסדרי גודל בינוני או ענק, בודקים היתכנות בניסויים מעבדתיים ומנסים להוציא אל הפועל את הממצאים שהתקבלו על מנת להתאימם להקמת מערכות. בדרך אמורים הם להתגבר על בעיות שונות שנוצרות כתוצאה מהמעבר של ניסוי בקנה מידה קטן אל הייצור ההמוני והמסיבי.

מציאות פתרונות חכמים בתהליכי ייצור

כמעט בכל ייצור מוצר בתעשייה המודרנית מעורבים תהליכי הנדסת כימיה – מדובר על חומרי הגלם המרכיבים את המוצר, צורתו הסופית, האריזה בה הוא נתון ועוד. ההנדסה הכימית מספקת פתרונות בתחומים שונים כמו:

  • שינוע של חומרים במעבדה שונה מאשר העברת כמויות בשטח. המהנדס הכימי מספק פתרונות על פי חישובים שונים שהוא עורך לגבי החומר המועבר, תהליכי הזרימה ועוד, וכן הערכות סיכונים בעת השינוע.
  • העברת חום כאשר הצורך הוא לשלוט בטמפרטורות ובמצב הצבירה של החומרים המועברים בצורת נוזל, גז, מוצק ועוד.
  • תכנון תהליכי ייצור שונים שבהם יש ריאקציות כימיות והצורך הוא להסדיר אותם בצורה הנכונה למען ייצור נכון ומדויק של מוצרים שונים.
  • הפרדה בין חומרים – במהלך מפגש של חומרים נוצרות ריאקציות שונות והחומרים מגיבים זה אל זה. בין היתר, עשויים להיווצר תוצרי לוואי שיש צורך לקחת אותם בחשבון, לאסוף אותם, לסלקם או לנצלם לשימושים אחרים.

ביקוש רב למהנדסי כימיה בארץ ובעולם

מבחינים בתעשיות רבות המייצרות מוצרים רבים ומגוונים בטכנולוגיה של הנדסה כימית: תעשיות התרופות, הצבעים, הנייר, הדשנים וכימיקלים אחרים, הדלק, מוצריו ותזקיקיו, חומרי הניקיון, הגזים לתעשייה ובישול ועוד.

מהנדס כימי מבוקש איפה, בשורה של תפקידים החל ממחקר דרך, תעסוקה במפעלי ייצור, וכלה בפיקוח על תהליכים שונים. במקרים רבים נרשמים פטנטים של חוקרים בתהליכים כימיים שונים הנוגעים להנדסת הסביבה ונמכרים לבעלי הון ולתעשיינים כדי שיוכלו לממש אותם ולייצר מוצרים חדשים שאינם קיימים.

את רזי המקצוע לומדים במוסדות להשכלה גבוהה המתמחים בלימודים הנדסיים, טכנולוגיים, מדעיים, מחשבים ואחרים. ישנם מסלולים לתואר ראשון שאורכים כשלוש שנים וזאת בהתאם לתכנית המוסד, לימודי תואר שני והלאה. תכנית הלימודים בכל מוסד כזה דומה וכוללת תחומים הכרחיים דוגמת: תכנון ופיתוח תהליכים ומוצרים חדשים, אופטימיזציה של מוצרים קיימים, ניהול תהליכי ייצור, ביצוע אנליזה כלכלית, לימוד נושאי בטיחות עם הדגשים לגבי איכות הסביבה, תהליכי מחקר ועוד.

לפרטים ומידע נוסף אודות לימודי הנדסת כימיה, לחצו כאן.

מתלבטים איזה תואר לבחור? ענו על 3 השאלות הבאות

הבחירה בלימודי תואר ראשון יכולה להתלוות בלא מעט התלבטויות והתחבטויות. האם התואר הזה יתאים לעתיד שאנו מציירים לעצמנו בדמיוננו? והאם זהו באמת התחום שיעניין אותנו? הרי מדובר בכל זאת במינימום של 3 שנים אקדמיות. ישנם אלו שמגיעים כבר עם בנק מטרות עוד משנים שעברו ובוחרים את התואר בקלות רבה יותר, אך ישנם גם אחרים שעבורם הבחירה בלימודים אקדמיים היא פשוט כורח המציאות והם אינם בטוחים מה יתאים את מבוקשם.

האתגר איננו קטן כלל ובכך אין כל צל של ספק, אך ישנם פתרונות שבהחלט יכולים להקל עלינו בקבלת ההחלטה הגורלית. קבלת ייעוץ לימודים היא אפשרות פופולרית ובמסגרתה ניגש למכון מקצועי בו נעבור בחינות פסיכוטכניות וראיונות פרוטנליים על-ידי אנשי מקצוע המיומנים בהשמה והכוונה מקצועית. אך רגע לפני שאתם בוחרים בדרך זו, אנו כאן לספר לכם על אפשרות נוספת, קצת יותר ארוכה, אך כזו שבהחלט משיגה את המטרה. השאלון הקצר הבא יעזור לכם לבצע מחקר עצמי מעמיק ולאחר שתענו על שאלותיו תוכלו לכוון את עצמכם טוב יותר אל עבר המטרה.

מספרים או אותיות?

תארים כמו מסלולי לימוד רבים נוספים, מתחלקים בין תכניות המצריכות אוריינטציה מתמטית ואנליטית לבין תכניות הדורשות יכולות הומניות טובות. יודעים להתמודד היטב עם מספרים? הרי שתחומי ההנדסה יכולים להתאים לכם. אין לכם בעיה עם מתמטיקה ויש לכם גישה טובה למחשבים? בלימודי האלגוריתמיקה של מדעי המחשב תוכלו ליהנות משני היתרונות הללו בצורה משמעותית.

מן העבר השני קיימים הלימודים ההומניים לאלו מכם שקוראים ולשאוב עוד ועוד ידע. לימודי משפטים הם אפשרות נהדרת שכן הם משלבים בין יכולות הומניות לבין יכולת היקש להסקת מסקנות. גם לימודי פסיכולוגיה וחינוך מסתמכים על יכולות הומניות אך בו בזמן מביאים עמם אתגר באשר לגישות מול תלמידים או לחילופין מטופלים.

אם אתם מחפשים שילוב בין השניים אז הרי שגם כאן סל האפשרויות הוא נרחב עם תארים דוגמת כלכלה, חשבונאות ומנהל עסקים.

מה מופיע במודעות הדרושים?

אחרי שגיבשנו רשימה של תארים כמועמדים הראשיים לבחירת התואר הראשון, הגיעה העת לבדוק את שאלת השאלות שכל סטודנט וסטודנטית שואלים את עצמם: מה יוצא לי מזה? את התשובה לכך ניתן לקבל באמצעות אתרי מידע שונים בנושאי השכלה, אך גם בעזרת אתרים המפרסמים מודעות דרושים.

חפשו באינטרנט את התואר שאתם מעוניינים ללמוד ובדקו מה הוא מעלה בחכה בבדיקה אחר אפשרויות תעסוקה. פעמים רבות, תופתעו לגלות מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה שלא העליתם בדעתכם. מצאתם משרות שתחומי האחריות בהן עניינו אתכם? בדרך פשוטה וקלה זו, כבר הצלחתם למקד את עצמכם בתואר הנכסף שלב אחד קדימה.

עד כמה רחוק אני מוכנ/ה ללכת?

השאלה האחרונה שתאפשר לנו לזקק את הבחירה באופן הממוקד ביותר היא המתכונת שבה הלימודים. ישנם לימודים מאתגרים יותר וישנם לימודים מאתגרים פחות. חשוב שנבצע מחקר לא רק על משרות הדרושים אלא גם ובעיקר על מהלך הלימודים. ישנם תארים מאתגרים הדורשים מאיתנו לא מעט השקעה. כך למשל לימודי אדריכלות כרוכים בהגשת פרויקטים מעשיים של מודלים וכמוהם גם לימודי תקשורת חזותית. לימודי משפטים מחייבים שנת סטאז' בנוסף ל-3 השנים האקדמיות עבור אלו המבקשים להיות עורכי דין ולימודי חשבונאות גם כן.

אם אתם מהססים על המטרה, אז הרי שיש כאן נורה אדומה שחשוב לשים לב אליה וייתכן שהמוטיבציה שלכם איננה ממוקדת שם. אם השאלה האחרונה לא העלתה בכם ספקות נוספים, אז הרי שיש לנו זוכה. שיהיה לכם המון בהצלחה בשנת הלימודים הקרבה.

לימוד אנגלית אקדמית

בכל שנה נרשמים לאוניברסיטאות והמכללות הפזורות ברחבי הארץ עשרות אלפי סטודנטים המתחילים לימודים אקדמאיים. החשיבות של השפה האנגלית ידועה לא רק בקרב ילדים, בני נוער, חיילים אחרי צבא ואנשים המחפשים עבודה אלא גם כחלק בלתי נפרד מהלימודים שלנו. כחלק מאותם לימודים, רוב הסטודנטים יצטרכו לעבור את אחד השלבים המאתגרים: קורס ללימוד אנגלית אקדמית.

מהי אנגלית אקדמית?

אנגלית אקדמית כשמה כן היא: אנגלית המותאמת לאקדמיה. מטרת הקורסים השונים המועברים בתחילת התואר היא להעניק לתלמידים כלים ומיומנויות שיעזרו להם להתמודד עם דרישות השפה האנגלית בה אקדמיה.

מי צריך בכלל אנגלית אקדמית?

במהלך התואר אנו לומדים למבחנים ומבצעים מגוון של מטלות לצד כתיבת עבודות. מרבית החומרים כתובים באנגלית. עלינו לקרוא מאמרים הנכתבים בשפה האקדמית, להבין לעומק מחקרים, לנתח את מה שאנחנו קוראים ופעמים רבות גם לכתוב באנגלית.

מדוע חשוב ללמוד אותה?

למידה של אנגלית אקדמית תעזור לנו להתמודד עם כל אותן המשימות ולעבור את התואר בצורה חלקה ופשוטה יותר. יחד עם זאת, הלימוד הזה חשוב גם לעתיד שלנו, להעשרת אוצר המילים באנגלית, להבנת הנקרא וכתיבה.

יחד עם זאת, כל הכלים שאנו רוכשים בקורסים לאנגלית אקדמית אינם רלוונטיים רק למאמרים אקדמיים, אלא גם לכאלה הכתובים בשפות אחרות ובתוכן עברית ולכן ניתן יהיה לעשות שימוש באותם הכלים גם בתחומים אחרים.

רוב הקורסים לאנגלית אקדמית מבוססים על יחידות לימוד. כל יחידה מבוססת על מאמר ומורכבת ממספר שיעורים כאשר בשיעורים יש להבין את הטקסט, לשלב אסטרטגיות למידה ולהבין את המשפט באנגלית. המפתח להצלחה ומעבר של הקורסים השונים בציון גבוה תלוי המון בכמה אנחנו מתרגלים את מה שנאמר בשיעור גם בבית.

מה הקשר בין מבחן אמי“ר ללימוד אנגלית אקדמית?

מבחן אמי“ר הוא מבחן אותו התלמידים מבצעים לפני התואר והוא מאפשר למוסד הלימוד להבין את רמת הידע של הסטודנט וכך לשבץ אותו בקורסי החובה לאנגלית אקדמית. המבחן בודק את רמת השליטה וההבנה תוך קריאת טקסטים ומענה על שאלות. כחלק מהמבחן השאלות כוללות ניסוח משפטים מחדש, הבנת הנקרא, השלמת משפטים וכדומה.

האם יש דרך להתכונן למבחן אמיר ולקורסים באנגלית אקדמית?

בהחלט!. ככל שתתכוננו יותר ותכינו את עצמכם לפני, כך הציון שלכם במבחן אמי“ר יהיה גבוה והסיכוי שתשובצו לקורסים ברמה גבוהה יותר באנגלית יעלה. בנוסף, מי שמקבל ציון גבוה במיוחד במבחן יכול להנות מפטור באנגלית אקדמית. ניתן להתכונן לקורסים ולמבחן עצמו במגוון של דרכים: קורסים מכוונים אונליין, חוברות לימוד, מורה פרטי, הרשמה לקורס אנגלית בקבוצות ועוד… בנוסף, ניתן לקרוא בבית ספרים, לצפות בסדרות או סרטים ללא תרגום מה שבהחלט יכול לשפר את האנגלית שלכם באופן כללי.

לימודי קוסמטיקה למקצוע רווחי ומרתק

אחד המקצועות המרתקים, המעניינים, המספקים וכן גם הרווחיים הוא מקצוע הקוסמטיקה. לא רק שהתחום עובר כל הזמן שינויים, מתפתח ויש המון כלים חדשניים שבאמצעותם ניתן לשפר את סוגי הטיפולים, אלא גם התחושה שמישהו או מישהי יוצאים מרוצים אחרי טיפול, הביטחון והדימוי העצמי שלהם עולה ובכלל הם מעלים חיוך על הפנים, היא תחושה שאין לה מחיר.

במאמר הבא נספר לכם על היתרונות הרבים שבלימודי קוסמטיקה, כמה זמן הלימודים נמשכים, מה אפשר לעשות עם ההכשרה בשלב מאוחר ומהן המשכורות הממוצעות לאחר שמקבלים את התעודה.

ראשית כל… אילו מקצועות אפשר ללמוד כחלק מלימודי קוסמטיקה?

  • הסרת שיער – היום יש מגוון של שיטות וטכנולוגיות להסרת שיער. יש את השיטה המסורתית – הסרת שיער באמצעות שעווה ויש הסרת שיער לצמיתות שאת זה עושים עם מכשור מיוחד כמו למשל מכשירי לייזר.
  • עיצוב גבות – כחלק מהקורס ומלימודי קומסטיקה, לומדים איך לעצב את הגבות בצורה מקצועית. יש כמה שיטות לעיצוב גבות: עיצוב גבות בשעווה, בחוט ובפינצטה.
  • פילינג- המקורות של הפילינג התחילו בשבטים של האינדיאנים כאשר הם היו עושים טקס בעזרת חול וכך משפרים את מראה העור לנשים שלהם. מאז הפילינג עבר המון שינויים כאשר יש סוגים שונים של פילינג וכל פילינג מגיע לרמות אחרות בעור שלנו. יש פילינג כימי, פילינג ביולוגי, פילינג באמצעות חומצות ועוד… המטרה של הפילינג היא לטפל בבעיות עור כמו כתמי שמש, כתמי גיל, פיגמנצטיה, מראה עור אפרורי, קמטים וקמטוטים, לחדש את התאים ולהעניק לעור מראה בריא, זוהר ומוצק.
  • טיפול בקמטים – היום יש מגוון של שיטות לטפל בקמטים כחלק מתחום האנטי אייג‘ינג. לא את כל הטיפולים יכולות לבצע קוסמטיקאיות, אלא נדרש מנתח פלסטי או פלסטיקאי. טיפולי הפנים הפופולאריים היום הם: שימוש בחומצה הילארונית, בוטוקס, החלקת פנים באמצעות שיטת התעמלות לפנים, טיפולי פילינג למיניהם, מריחת תכשירים למניעת היווצרות של קמטים ועוד…
  • הצרת היקפים – היום יש טכנולוגיות מדהימות אשר מסייעות לנו לטפל במצבורי השומן כמו למשל טיפול באמצעות הקפאה או המסת קור, טיפולי לייזר או טיפול באמצעות גלי רדיו.

איפה לומדים, כמה זמן זה נמשך ומה אפשר לעשות עם התעודה אחרי הלימודים…

ובכן, זה מאוד תלוי באיזו אקדמיה את בוחרת ואילו הכשרות הלימודים כוללים. ניתן לשלב בנוסף למקצועות שתיארנו לעיל גם קורס פדיקור ומניקור בשילוב של בניית ציפורניים, לק ג‘ל, קורס טיפולי פנים ועוד…לימודי קוסמטיקה נמשכים בין 3-24 חודשים, תלוי כמובן בעומק הלימודים ובקורסים השונים. לאחר סיום הקורס, תקבלי תעודה ותוכלי לבחור באחת משתי אפשרויות: פתיחת עסק עצמאי או עבודה כשכירה באחד ממכוני הקוסמטיקה המובילים בישראל. המשכורת הממוצעת לקוסמטיקאית מתחילה נעה בין 5,000-12,000 שקלים בחודש.

רוצה ללמוד קואצ'ינג? כמה טיפים בשבילך

קואצ'ינג, או בשמו העברי אימון אישי, הוא מקצוע יחסית חדש אשר צמח במהלך השנים האחרונות מתוך צורך הולך וגובר של אנשים בהדרכה וסיוע בהשגת מטרות, הגשמה עצמית וצמיחה אישית.

מהו הקוא'צינג?

הקואצ'ינג הנו תהליך של הדרכה וליווי אישי אשר מטרתו להעניק למתאמן כלים ואמונות אשר יאפשרו לו להגיע למימוש עצמי תוך עבודה עצמית פנימית והצבת מטרות ויעדים בכל תחום בו הוא מרגיש צורך בכך.

תהליך האימון האישי מתבצע על ידי מאמן אישי אשר הוכשר והנו בעל ידע ושיטות המאפשרות לו להעניק למתאמן את הביטחון וההבנה כיצד למנף את חייו, להתמודד עם מכשולים ולהתגבר עליהם באמצעות הכוונה והבנת המחסומים המונעים ממנו להשיג את מטרותיו ויעדיו.

הקואצ'ינג יכול לפנות לתחומים שונים, בניהם: אימון אישי, אימון עסקי, אימון זוגי, אימון הורים, אימון לאורח חיים בריא וכדומה.

קורס אימון אישי

לימודי אימון אישי הם נפלאים מכיוון שמעבר להפיכתכם למאמנים אישיים, לימודים אלה יאפשרו גם לכם לעבור תהליך של התפתחות אישית. קורס האימון האישי יעניק לכם ארגז כלים שבעזרתו תוכלו לקדם את עצמכם לצד המתאמנים שבטיפולכם. ליקטנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם בדרך להפוך לקואצ'רים:

תגיעו אל הקורס לא רק על מנת ללמוד את מקצוע האימון האישי. על מנת שתוכלו לסייע לאנשים לעבור תהליך ולהתפתח, עליכם לעבור אותו בעצמכם. עליכם להבין את משמעות המסע בדרך להשגת היעדים ופתרון קונפליקטים אישיים. הפכו את הקורס למסע אישי שלכם שממנו אתם יוצאים מחוזקים ובעלי תובנות חדשות עליכם ועל סביבתכם. היו שלמים ומרוצים מעצמכם וכך תדעו ללמד אחרים להגיע לאותה שלמות פנימית.

היו סבלניים ואוהבי אדם. האנשים אשר יגיעו אליכם לאימון לעתים יישאו בתוכם תסכולים וכאב ואתם תהיו אלה אשר יצטרכו להתמודד עימם. הבינו האם אתם מסוגלים להתמודד עם מצבים כאלה, להכיל אותם ולהיות נעימים ונינוחים גם כאשר האווירה בחדר הטיפולים פחות נעימה.

בחרו את תחום האימון המתאים לכם. כפי שציינו, תחומי הקואצ'ינג הם רבים ומגוונים, וכל אחד פונה להיבט חיים אחר. בחרו את זה שאליו אתם מתחברים ושבו אתם רוצים לטפל. לדוגמה: בחרו תחום אשר מתבסס על לימודים קודמים שלכם בו יש לכם ידע עשיר או בחרו תחום בו אתם עברתם תהליך משמעותי ושינוי אישי וברצונכם לסייע לאחרים להגיע ליעדם.

תהליך הלימוד לעולם אינו מסתיים. קורס האימון האישי המתקיים לרוב בבית ספר לקואצ'ינג אורך מספר חודשים ובתום תקופת הלימודים וההכשרה ביכולתכם להתחיל לטפל. אך בזאת לא מסתיים הלימוד. כל מתאמן מביא איתו עולם אישי עשיר ומיוחד ולכן לא כל ליווי יהיה דומה לאחר. התאימו את הליווי האישי לאדם שמולכם. תחקרו, תלמדו, תתייעצו והיו בטוחים שהתאמתם למתאמן את ההדרכה הנכונה והראויה ביותר עבורו.

שווקו את עצמכם. עוד בשלב הלימודים התחילו לספר לסביבתכם על לימודיכם. הסבירו להם מה משמעותו של אימון אישי, מהו הערך המוסף אותו יקבלו מתהליך זה, הציעו להם אימון כהזדמנות לתרגל את עצמכם ולצבור ניסיון, בקשו מהם לספר לאחרים על חוויותיהם כמתאמנים ולהמליץ עליכם וכך תוכלו להעשיר את כמות המתאמנים שבהדרכתכם.

לסיכום, קורס אימון אישי הוא ההזדמנות שלכם לשנות את חייכם ואת חייהם של אחרים תוך מסע של התפתחות, הגשמה עצמית והשגת מטרות.

התמחות ניהול פיננסי בעסקים ע"י לימודי תואר שני

המפתח להצלחת עסק, הוא בין היתר ניהול פיננסי נכון אשר יכול פעמים רבות לאפשר לעסק קטן ובינוני להתגבר על קשיים ולשרוד בטווח המיידי ולשגשג בטווח הארוך. ניהול פיננסי מקצועי היא תורה בפני עצמה, אך כל אדם אשר מוצא עצמו מתעניין באפיק זה, יכול בהחלט ללמוד את התורה כולה ולהנחילה בעסקים קיימים וחדשים. כדי לאפשר לכם להבין במה מדובר, נחלק את נושאי הלימוד של הניהול הפיננסי למספר תתי תחומים וביניהם: תזרים המזומנים של בית העסק, ניהול הון חוזר, בניית תשתית לניהול פיננסי ומעקב וגבייה והקדמת תשלומים. כל עוד בית עסק ידע לנהל ולתפעל תחומים אלו ביד רמה ובמקצועיות, הרי שסיכויי העסק יהפכו לאפשריים.

לא על הפרקטיקה לבדה

בעלי עסקים רבים נוטים לחשוב כי הם יכולים לנהל עסק על כל מרכיביו, אך אלו שמשכילים להפנים כי קיימים תחומים שנכון להעביר למיקור חוץ, הם אלו ששורדים את השוק ומחזיקים מעמד לאורך זמן. ניהול פיננסי של בית העסק יכול להתבצע על ידי בעל העסק, אך החכמים יותר יבחרו להעסיק בעל מקצוע מוביל בתחומו שיבצע עבורם את ההתנהלות הפיננסית. לא כל בעל מקצוע יכול לבצע ניהול פיננסי אלא מי שלמד את התחום במוסדות אקדמאיים שונים.

אין ספק כי פרקטיקה חשובה לכל בעל מקצוע, אך ישנם מקצועות שפרקטיקה בפני עצמה אינה מספיקה ולכן חשוב להשתלב בלימודים גבוהים על מנת לרכוש כלים מהותיים שיסייעו לכם בעבודה השוטפת ביום יום. את ההתמחות בניהול פיננסי בעסקים ניתן לשלב במהלך לימודי תואר שני במנהל עסקים כך שההשתלבות במקום עבודה בעתיד תהיה קלה יותר.

מהו ניהול פיננסי של בית עסק?

ניהול פיננסי של בית עסק מתחיל בניהול החשבון העסקי – בקשת הלוואות, התמקחות על ריביות ועוד, ממשיך בבניית התקציב העסקי (בין אם זה במעמד בניית העסק ובין אם זה במהלך הניהול השוטף של העסק). היועץ בוחן את הרווחיות של בית העסק באופן כללי ואת הרווחיות של כל אחד מהמוצרים או השירותים הניתנים ללקוח ובהתאם הוא בונה את תזרים המזומנים במטרה לבחון האם קיים פער בין הציפיות מהעסק לבין המצב הקיים ובהתאם לקבל החלטות.

לסיכום – תפקידו של היועץ הפיננסי הוא למצוא את הפער בין הרצוי למצוי ולמצוא את הסיבות לפער זה וכמובן להעניק פתרונות מהותיים לצמצום הפער ומינוף הפעילות העסקית, כמו גם רווחי בית העסק היום ובעתיד.

קורסים מקצועיים עבור עובדים

קורסים מקצועיים לעובדים מהווים מרכיב חשוב ביותר ברצון ובמאמץ לשמר אותם בחברה או בארגון, לבסס ולהעמיק את הקשר שלהם ואת מחויבותם, להעניק להם תחושה כי הם חשובים לארגון ומוערכים בו, ואשר יציאתם לקורסים ולהשתלמויות מהווה את אחת ההוכחות לכך.

יש מנהלים המקפידים לקיים השתלמויות והעשרות מקצועיות תקופתיות – הם מחוץ לארגון והן בתוכו. יש חברות מקצועיות המקיימות הדרכות לארגונים במגוון תחומים. הדרכת עובדים בארגון מהווה תרומה חשובה ביותר לשיפור התפקוד,  לייעול תהליכים, למיצוי מרבי של הפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחת מהעובדים.

הדרכת מנהלים אף היא חשובה ביותר, היות שלתפקוד מנהלים יש השפעה ישירה על עבודת הכפופים להם, בעיקר על תפוקותיהם. לכל מנהל יש אינטרס ברור להעשרה ולהעצמה של העובדים, לכן פיתוח עובדים באמצעות הדרכות וקורסים מקצועיים מהווים חלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית הרווחת בחברה.

חשיבותו של פיתוח צוות

אין צורך להכביר מלים על חשיבותה ועל יעילותה של עבודת צוות. מעצם העובדה כי צוות מורכב מפרטים ובהינתן השוני הטבעי בין בני אדם, פיתוח צוות הוא תנאי כמעט הכרחי לתרומה מרבית ומיטבית של כל עובד במסגרת הצוות.  הדרכת עובדים המתמקדת בפיתוח צוותים מאפשרת לכל מערכי הארגון ליצור סינרגיה בין מרכיביו.

הדרכות לארגונים יכולות להיעשות, בין השאר, גם במסגרת לא פורמלית, כגון יום גיבוש המשלב את המהנה עם המועיל הרצאה מעניינת (שלא באה, כמובן על חשבון הדרכת עובדים בארגון הנעשית במסגרת מסודרת, בעלת ערך מוסף, חווייתי אף היא מהווה תרומה חשובה.

פיתוח עובדים והעשרתם הם  אינטרס מובהק של הנהלת חברות וארגונים. עובד מוערך, שמושקע בו מאמץ ומשאבים לשיפור ולשדרוג יכולותיו המקצועיות יהיה, כצפוי, עובד מסור ומחויב יותר. התועלת של עלות ההדרכה וההכשרה שלו תבוא לידי ביטוי הן בטווח המידי והן בטווח הארוך.

חשיבותו של מערך הדרכות מובנה

מערך הדרכות הכולל הדרכת מנהלים, הדרכת עובדים, פיתוח צוותים – כל מה שמהווה ביטוי לייחוס חשיבות רבה למשאב האנושי בארגון  – עשוי לשפר את תפקוד העובדים ואת ביצועיהם באופן משמעותי. אין ספק כי חברות וארגונים שבו נושא ההדרכות מתבצע באופן רציף, מובנה ושיטתי, לרבות הקצאת משאבים ייעודיים לנושא זה, זוכים ליתרונות יחסיים לעומת חברות וארגונים שבהם  לא מיוחסת לו אותה חשיבות.

קורסים מקצועיים עבור עובדים מהווים חלק בלתי נפרד מהצורך בלימוד ובהשתלמות מתמידים, כדי להיות עם האצבע על דופק הקדמה, כדי להיות מעודכנים ורלוונטיים, כדי לספק את המענה הנדרש בתחום המוצר או השירות.

קורסים לעובדים הם WIN-WIN למערכת ולפרט. התועלת היא הדדית. הרווח הוא של כולם. השקעה בעובדים אינה הוצאה אלא תשומה לצורך תפוקה. כך נכון להידרש אליה, כך נכון לראות אותה. הדרכת עובדים מהווה ערובה להגברת הזיקה והמחויבות שלהם לחברה ובמבחן התוצאה היא כדאית, מועילה ומשתלמת ביותר.

הכנה למבחני מחוננים – האם שווה להשקיע בכך?

הורים רבים מאמינים שהילדים שלהם גאונים, זה לא סוד. כל הורה יגיד שהילד שלו גאון, בין אם זה בא לידי ביטוי בלימודים ובין אם לאו. יש הורים שדוחפים את הילדים שלהם להיות גאונים, בעזרת ספרי לימוד ואמצעים אחרים, בין אם זה בגלל שהם מאמינים שכך הילד צריך להיות ובין אם זה בגלל שהם עצמם חושבים שהם גאונים ואילו ההורים שלהם היו דוחפים אותם, הרי שכל העולם היה יודע מזה.

אך יש ילדים שהם באמת חכמים מעל הממוצע, מה שנקרא מחוננים, ומי ששם לב לזה לא פעם, הם לא בהכרח ההורים כמו הגננות או המורים בכיתות הנמוכות. הרבה פעמים מורים שמים לב שהילדים שלומדים בכיתה עונים על שאלות מהר יותר מחברים שלהם, פותרים בעיות קשות יותר מהם, משתעממים בכיתה כשלומדים חומר שהם יודעים ועוד. אז הם מעדכנים את ההורים שהילד שלהם מחונן ואולי כדי לעשות משהו בנושא.

המשהו הזה הוא לקחת אותו מבחנים למחוננים. לשם כך הרבה פעמים, ההורים משקיעים כסף רב בקורסי הכנה למבחני מחוננים, קורסים שאמורים להכין את הילד לקראת המבחן אשר לפחות בעיני הוריו, יכול לשנות את כל מסלול חייו. השאלה היא האם זה נכון והאם זה הכרחי.

צריך לומר קורס הכנה למבחני מחוננים הוא לא דבר רע, להיפך הוא יכול להיות מאוד איכותי, מאוד טוב לילד שרוצה ללכת למבחן ומעוניין לעבור אותו, אך מפחד שמא הוא יאכזב את הוריו. לפעמים הקורס הזה יעזור לו, לא רק ללמוד את החומר אלא מעבר לכך, לרכוש ביטחון שהוא יכול ללמוד למבחן ולעבור אותו. הרבה פעמים הוא יפגוש בקורס ילדים אחרים וזה יעזור לו להבין שהוא טוב כמוהם, אם לא יותר.

לא רק קורס הכנה למבחני מחוננים

אך לא רק הקורס חשוב. בשביל שהילד יצליח, גם ההורים צריכים לעזור, והעזרה העיקרית שהם צריכים לתת לו זה, להוריד ממנו את הלחץ. נשמע אולי אבסורדי, אך אם ההורה יעזור להפחית מהילד את הלחץ ואת החשיבות של המבחן, סביר להניח שיהיה לו הרבה יותר קל לגשת אליו, יהיה לו הרבה יותר קל להבין שמדובר בסך הכל במבחן ואם הוא ירצה הוא יעבור אותו, כמו שהוא עבר מבחנים עד היום.

בסופו של דבר, הדרך בה ההורה יסתכל על המבחן תשתקף לילד וככה הוא יראה אותו. לכן חשוב שהוא ידע שהמבחן חשוב או לא חשוב, הוא יכול לעבור אותו ואין סיבה שהוא יילחץ. קורס הכנה למבחני מחוננים זה כלי שיכול לעזור להתמודד עם הלחצים, לגשת אל מבחן בראש שקט ולהיות מסוגל לעבור אותו בצורה הכי טובה שיש.

קורס הכנה למבחני מחוננים הם כלי אידיאלי שיכולים לעזור לילד ולכן רצוי להשתמש בהם.

 

להרצות בפני קהלים מגוונים

 

מחפשים לארגן הרצאה מעניינית למקום העבודה, לא מסתפקים בפחות מהטוב ביותר? הרצאות רבות יכולות להיות פתרון אולטימטיבי ליום חברה, יום משפחתי, יום קהילתי וכיוצא בזאת. אם אתם לא רוצים להסתפק בהרצאה בינונית, אשר תגרום לרבים לפהק וללא מעטים לנטוש את האולם, הרי שעליכם לבחור מרצים מובילים, אשר יודעים להחזיק קהל שלם ומגוון למשך זמן, לעניין אותו ולהפעיל אותו. אין ספק כי ככל שהמרצה יהיה מיומן ובעל ניסיון רב יותר במתן הרצאות, כך ההרצאה תהיה מאתגרת ומעניינת יותר ולהיפך. עוד לפני שאתם סוגרים הרצאה, קחו לעצמכם זמן לאתר מרצים מבוקשים וביניהם אייל דורון, איתי אנגל, ליאור רז, מני ברזילי, עמית סגל, רון שחר, ידין כץ וכיוצא בזה.

ממגוון השמות שצוינו מעלה, אתם יכולים בוודאי להבחין כי מגוון המרצים הינו מגוון, כך שאתם יכולים למצוא מרצה מוביל מכל תחום בו אתם מתעניינים, החל מתחום התקשורת, דרך פוליטיקה ועד דת ומדינה.

כיצד לבחור מרצה

אם אתם מחפשים מרצה, אך אתם לא בקיאים בתחום, או שאין לכם הכלים והידע לבחון את המרצים המוצעים ומהם לבחור את האחד שירתק אתכם למשך שעה או שעתיים, הרשו לנו להציג לכם מספר המלצות שיסייעו לכם לבחור את המרצה המועדף עליכם. בשלב ראשון, בחרו את תחום ההרצאה בו אתם מעוניינים. על פי רוב אם אתם קבוצה מאורגנת, בחרו את הקו המקשר בין כל הנוכחים ורק אז החליטו באשר לנושא. אתם יכולים לבחור בתחום העצמה אישית, תחום התקשורת ועוד, תחומים אשר בהחלט מעניינים כל אדם ממוצע במדינתנו הקטנה ואף מעבר לה. לאחר שבחרתם את התחום המועדף עליכם, הקישו במנוע החיפוש גוגל את צמד המילים מרצים מבוקשים בתחום (כאן ציינו את התחום בו אתם מחפשים מרצה, זה שבחרתם שלב קודם לכן). מפלט התוצאות שתקבלו, התחילו בתהליך הסינון. כל שם שאתם מוצאים בו עניין, הקישו אותו שוב במנוע החיפוש ובחנו מה כתוב אודותיו, בין אם אלו הן כתבות מרחבי הרשת, סרטונים מהרצאות בהם הוא הופיע, המלצות של אנשים שנכחו בהרצאה שלו וכיוצא בזאת. קחו בחשבון את ההמלצות, משום שלדעת ההמונים חשיבות נעלה, בעידן הנוכחי במיוחד – הם בעצם יוכלו לאשר לכם את בחירתכם. לדוגמא, אם בפלט התוצאות הופיע השם אייל דורון, הקישו בתיבת החיפוש את השם וחפשו סרטון מהרצאה אותה העניק בעבר. צפייה בסרטון ובתגובות הקהל, בהחלט תצליח להתוות לכם דרך ודעה באשר למרצה דורון וכך תוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר.